English
Polski


Možné aktivity v okolí Karlovic v letním období

Od  jara do podzimu je okolí Karlovic ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Celoročně v provozu je bobová dráha ve Ski Areně Vrbno s okruhem dlouhým 900 m.   Namátkou uvadíme následující tipy na výlety:

Pěší turistika

Tip číslo 1: Malebná obec Karlova Studánka leží v panenské přírodě jesenických hor, na východní straně jejich nejvyšší hory Pradědu. Karlova Studánka jsou lázně s dvousetletou tradicí. Nachází se v pohoří Hrubý Jeseník v nadmořské výšce 800 m n. m. v údolí říčky Bílá Opava. Lázně obklopené horskou přírodou se pyšní nejčistším vzduchem ve střední Evropě, celkovou atmosféru dotváří roubené lázeňské budovy.

Tip číslo 2: Praděd - nejvyšší hora Moravy a Slezska (1492 m) je svou majestátností symbolem Jeseníků i celého kraje. Na jejím vrcholu byla roku 1912 vybudována rozhledna, která však byla později odstraněna. Po roce 1970 na jejím místě vyrostla televizní věž vysoká 145 m s vysílačem, rozhlednou ve výšce 40 m a restaurací. Při příznivých podmínkách lze z rozhledny spatřit Beskydy, Krkonoše, polské roviny i Vysoké Tatry. Masív Pradědu je přírodní rezervací s charakteristickou květenou alpských polí. Na severozápadní straně se nachází Tabulové kameny s mnoha druhy mechů, lišejníků a jiných vzácných rostlin. Na vrcholu hory je umístěn hraniční kámen řádu německých rytířů a vratislavských biskupů z roku 1721. Praděd nabízí v létě podmínky pro turisty a cykloturisty. Je tady síť značených tras a dvě naučné stezky. V zimě jsou svahy Pradědu a Petrových kamenů využívány jako atraktivní lyžařský areál.

Tip číslo 3: Petrovy kameny Třetí nejvyšší vrchol Hrubého Jeseníku tvoří tři mohutná skaliska, vysoká 7 metrů. Skály leží ve Slezsku v těsné blízkosti historické zemské hranice s Moravou. Petrovy kameny jsou jedna z nejcennějších botanických lokalit v ČR. Kvůli ochraně endemických druhů rostlin i živočichů. Oblast je vyhledávaným místem lyžařů a jsou zde jedny z nejlepších sněhových podmínek na Moravě.

Cykloturistika

Přímo obcí Karlovice procházejí 2 cyklotrasy, trasa číslo 6070 Široká Niva-Karlovice-Vrbno pod Pradědem a trasa číslo 6076 Holčovice-Jelení-Karlovice-Pod Šindelnou-Pod Ovčím vrchem-Podlesí-Rudná pod Pradědem. Tyto dvě cyklotrasy umožňují napojení na síť cyklostezek, které pokrývají celý Jesenický region. Pro vlastní plánování výletů doporučujeme využít například internetové stránky cyklotrasy.cz a mapy.cz. Pro příklad uvádíme několik možných tipů na výlety v okolí:

Tip číslo 1: Cyklotrasa Vrbno p. P. - Karlova Studánka - Bruntál, přes Vrbno pod Pradědem - Vidly - Karlova Studánka - Suchá Rudná - Bruntál, Obtížnost: střední, povrch: asfalt, vzdálenost: 38 km

Tip číslo 2: Cyklotrasa Karlova Studánka - Starý Rejvíz - Karlova Studánka, přes Karlova Studánka - Videlský kříž - Starý Rejvíz - Vrbno pod Pradědem - Karlova Studánka, Obtížnost: těžká, povrch: asfalt, účelové komunikace vzdálenost: 60 km

Tip číslo 3: Cyklotrasa č. 6074, přes Vidly - Videlské sedlo - Lysý vrch - Pod Orlíkem - Opavská lovecká chata - Černá Opava, most, Obtížnost: těžká, povrch: asfalt, zpevněný povrch, vzdálenost: 24,5 km

Tip číslo 4: Cyklotrasa č. 6075, přes Karlova Studánka, Hvězda - Chata Ovčárna - Chata Barborka - Praděd, rozcestí - Hotel Ovčárna - Petrovka chata - Červenohorské sed., Obtížnost: střední, povrch: asfalt, zpevněný povrch, vzdálenost: 18,5 km

Tip číslo 5: Bike Park ve Ski Areně Vrbno, bike park se třemi tratěmi obtížnosti tobogan trail, mamba trail a natural trail. Pro více informací o Bike Parku klikněte zde .

Wellness Procedury

Rehabilitační wellness bazénový komplex nabízí první bazén s novým prvkem balneologického vnitřního vybavení v České republice. Tento bazén je tvořen množstvím nových technologických prvků v termální slané vodě. Vedle hydroterapie je zde možné absolvovat termoterapii, fototerapii i inhalace v solné jeskyni. Bazén je široký 8 m, hloubka je 1,30 m a délka je 13,8 m. Ale samotným termálním bazénem s atrakcemi není ukončen výčet příjemných relaxačních procedur. Vedle bazénu je nevšední atrakcí tepidarium (pára), umožňující relaxaci v suchém i vlhkém teple a finská sauna. Zajímavé jsou ochlazovací prvky za účelem zchlazení vyhřátého organismu z termálních procedur.

Na přání je možné přiobjednat nejrůznější další druhy lázeňských procedur ve světoznámých lázních Karlova Studánka s 10% slevou. Pro ceník procedur - klikněte zde

Nová vířivka a sauna uvnitř budovy

Celoroční provoz - cena 100 Kč / hod.

Welness centrum Bruntál ( 20 minut autem)

welnessbruntal.cz Můžete se těšit na 25 m dlouhý plavecký bazén s šesti dráhami, relaxační bazén s řadou masážních prvků, vířivky, výukový bazén a divokou řeku. Odvážní návštěvníci se mohou spustit na stometrovém krytém tobogánu. Aromatická parní sauna je nepostradatelnou součástí centra.

Golf klub Albrechtice

(14 minut autem)

Vyzkoušíte si zde 6 jamkovou akademii prolínající se s vodními, písečnými i přírodními překážkami. Je tak vhodným sportovištěm jak pro začínající hráče, návštěvníky hledající netradiční formu zábavy, rodiny s dětmi, Golf Alchbrechtice tak i pro firemní prezentaci a oficiální turnaje. Malebná krajina, spolu s čistým vzduchem jesenické přírody dodávají hře na tomto hřišti jedinečný ráz. Návštěvnicí si tak kromě příjemného pocitu ze hry odnáší navíc nově nabitou energii z tohoto prostředí. Pro ty, kteří chtějí vstoupit do světa golfu a objevit pravou krásu této hry, je k dispozici driving range a cvičné plochy s greenem, který je vhodný pro vaše první golfové údery. Pro začínající a zkušené hráče je pak připravena 6 jamková akademie, která je svou technickou náročností výzvou každého golfisty. Samozřejmostí je i možnost zapůjčení golfového vybavení, zakoupení míčků a lekce golfu s kvalifikovaným dozorem. Odpočinek a občerstvení pak nabídne golfová recepce s terasou pro návštěvníky a výhledem na golfový areál. Cena 6 jamek 100 Kč.